Нагрівальні інфрачервоні плівки

Плівковий підлогу став популярним ще з кінця 2016 року і активно застосовується і до цього дня. Все тому, що такі підлоги дуже функціональні і економічні, ніж інші аналоги. Однак в сьогоднішній час, через велику кількість варіантів таких підлог.

Інфрачервона плівка існує двох видів:

• «Смугаста» (з поздовжнім розміщенням графітових смужок)

• Цілісна (суцільна).

Але варто розуміти, що в так званих «смугастих» плівках нагріваються лише смуги графіту, а в цільних, тепло розподіляється по всьому його периметру.

Смугаста ІК - плівка vs Суцільна

При покупці смугастої ІК - плівки важливо звертати увагу на ширину мідної шини, яка повинна бути від 15 мм і вище. Далі, звертаємо увагу на гріючий елемент - графітова смужка. Її ширина повинна бути значно більше, ніж зазори між сусідніми смужками. Так само, смугаста плівка більш доступна в ціні, ніж суцільна. Правда мінус у такої плівки полягає в тому, що вона повільно нагрівається і є обмеження по максимальній температурі нагріву.

Тепер поговоримо про суцільну плівку.

Плюс її в тому, що вона набагато швидше нагрівається і немає обмежень по температурі. Суцільна плівка щільніша і відмінно витримує будь-які навантаження (важкі меблі і т.д.). Суцільну плівку можна вирізати як завгодно на відміну від смугастої, яка ріжеться лише вздовж графітових смужок. Єдиним мінусом такої ІК плівки в тому, на сьогодні присутні лише варіанти з шириною 50 см або 1 м (дві плівки, об'єднані в один рулон). Що стосовно ціни, то вона вище, ніж на смугасту плівку, хоча за параметрами вона краще, ніж смугаста.

Важливим фактором у виборі такої плівки, служать підкладки та з'єднання. Про їх різновидах ми поговоримо коротко.

Для закріплення плівок застосовують затискачі (кліпси) або «пайку». Правда пайка вважається більш надійною і міцною, але цей процес досить трудомісткий. Далі, під кожну ІК-плівку потрібно обов'язково укладати спеціальну підкладку. Яка складається з 3 шарів: ламінований струмонепровідними; каучук (піна); гідроізоляція. Звичайно, існує і дешевий варіант підкладки -простий спінений поліетилен, він укладається під ламінат. Також, в такий підкладці важливо присутність лавсанового шару, він не проводить струм. Стандартна товщина підкладки - 3-4 мм. Якщо вибирати більш тлумачу підкладку, то вона створить «ефект батута», а значить позначиться негативно відіб'ється на функціональності ІК-плівки і всього підлогового покриття.

Які необхідні типи покриттів для ІК -плівок?

Найчастіше рекомендують:

• Ламінат

• Лінолеум

• Ковролін.

Більш оптимальним, ефективним типом прийнято вважати - ламінат. Хоча, багато фахівців запевняють, що у плитковому варіанті плівка буде нагрівати куди ефективніше, але все ж варто розуміти, що через плиткоий клей плівка руйнується і виходить з ладу через короткий час.

І на завершення хочеться сказати, якщо Ви володієте ІК-плівкою, будь ласка відмовтеся від використання килимів на ламінаті, оскільки це призводить до перегріву ІК покриття і ймовірного виходу з ладу.